Ludzie Festiwalu

Grazyna Torbicka , absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, w stopniu magistra sztuki. Dziennikarka telewizyjna, krytyk filmowy, od 1987 zwiazana z TVP Program 2. Autorka licznych programów telewizyjnych i reportaży.

Od 14 lat przygotowuje i prowadzi na antenie TVP 2 magazyn filmowy „Kocham Kino”, który stał się marką TVP. Program poświęcony jest sztuce filmowej , a goścmi Grazyny Torbickiej były gwiazdy i osobowości polskiego i światowego kina, wśród nich miedzy innymi: Andrzej Wajda, Agnieszka Holland, Krzysztof Zanussi, Janusz Gajos,  Woody Allen, Milos Forman, Michelangelo Antonioni, Roger Moore, Russel Crowe, Mickey Rourke, Sophia Loren, Catherine Deneuve, Nicole Kidman, Stephen Frears, Luc Besson, bracia Coen, Nikita Michałkow, Otar Iosseliani, Gus Van Sant i wielu innych. Była jurorem na festiwalach w Berlinie i Cannes , moderatorem konferencji prasowych na Miedzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie prowadziła także ceremonie rozdania nagród Mostra Cinematografica di Venezia. Przez wiele lat prowadziła wieczory filmowe Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Taorminie na Sycylii. Grazyna Torbicka jest zapraszana do prowadzenia prestiżowych koncertów i wieczorów galowych .

Laureatka wielu nagród. Osiem razy otrzymała nagrode Akademii Telewizyjnej Wiktora, w tym Wiktora publiczności i Super Wiktora za całokształt pracy, trzy Telekamery i Złotą Telekamerę. Otrzymała Srebrny Medal Gloria Artis Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego , a w roku 2008 Stella Della Solidarieta Italiana ( Złoty Krzyż Zasługi) przyznany przez Prezydenta Republiki Włoch za zasługi w promocji kultury włoskiej.


Od 2007 roku jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.

Kolejne biogramy już wkrótce.