HANOI-WARSZAWA objedzie świat

Krótkometrażowy film w reżyserii Katarzyny Klimkiewicz będzie pokazywany w ramach programu SHORT MATTERS Europejskiej Akademii Filmowej Prestiżowy cykl pojawi się m.in. na Tampere Film Festival w Finlandii, Brussels Film Festival w Belgii, Jerusalem Film Festival w Izraelu, Uppsala International Short Film Festival w Szwecji, a także na festiwalach w Sri Lance, Indiach i Kolumbii.

Przypomnijmy, że Hanoi-Warszawa był pokazywany podczas 4. edycji Dwóch Brzegów. Powstał w wyniku ogłoszonego przez Telewizję Kino Polska konkursu scenariuszowego Młode kadry – Debiutanci.

“Hanoi-Warszawa” zdobyło Nagrodę Specjalną Jury w Konkursie Młodego Kina na 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (aktorka Thu Ha Mai dostała wyróżnienie honorowe). Film jest także laureatem nagród na festiwalach międzynarodowych, m.in. Grand Prix na Quest Europe, Najlepszy Film w sekcji Młodych Filmowców na Batumi Arthouse Film Festival w Gruzji, EY 2010 Nagroda Specjalna na Festiwalu w Cottbus oraz Pierwsza Nagroda “Alcine” w Konkursie Europejskim w Hiszpanii.